Burun Eti Belirtileri Nelerdir?

Burun eti belirtilerinin en sık rastlanan türü burun tıkanıklığıdır. Burun tıkanıklığında burun yoluyla hava alınması mümkün değildir. Bu nedenle ağız yoluyla nefes alıp verilir. Ağızdan nefes alıp vermek ağız ve üst solunum yollarında kuruluğa sebep olur. Özellikle uyku sırasında büyük problemlerin yaşanmasına neden olan burun tıkanıklığı nedeniyle vücudun oksijen alımı azalır. Bunun sonucunda organlar dinlenemediği için vücut hep yorgun olur. Sabahları uykudan uyanırken yorgun uyanılır ve sabahları ağız kuruluğu oluşur.

Burun Tıkanıklığı Sayesinde Burun Etinin Bulunup Bulunmadığı Anlaşılır Mı?

Burun eti teşhisi kolaylıkla konulabilir. Burun eti teşhisinde kişilerin çalışma ortamı, yaşam tarzı, sigara kullanıp kullanmadığı gibi sorular sorulur.

Ayrıca alerji durumunun mevcut olup olmadığı da sorulur. Gereken testler ve endoskopik burun kontrolleri yapıldıktan sonra burun eti teşhisi konulabilir.

Burun Eti Tedavisinde İlaçlar Etkili Bir Yöntem Midir?

Burun etlerinin şişmesi ilaç yoluyla tedavi edilebilir, ancak bu tedaviler uzun bir süreç gerektirir. Kortizonlu burun spreyleri burun etinde kullanılan etkin yöntemlerden biridir. İlaç tedavisi her hastada yeterli sonuç vermeyebilir. Ayrıca ilaç tedavilerinin burun kanaması gibi yan etkileri bulunduğu da bir gerçektir. İlaç tedavilerinin yanı sıra önleyici tedbirler almak daha doğru bir yol olacaktır. Burun etinin ortaya çıkmasına neden olan sigara gibi faktörler bırakılmalı ve çalışma ortamı daha sağlıklı bir hale getirilmelidir. Bu yollarla burun eti tedavisinde etkin bir rol oynayabilirsiniz. Alerji nedeniyle oluşan burun etlerinde alerjen madde tespit edilmeli ve o maddeden uzak durulmalıdır. Burun etlerinin tedavisinde tüylü eşyalar ve evcil hayvanlardan uzak durulması gerekmektedir.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *